Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚledczy wciąż nie znają motywu jakie doprowadziło do zabójstwa Nadii

Śledczy wciąż nie znają motywu jakie doprowadziło do zabójstwa Nadii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 07 listopad 2022 13:55
Śledczy wciąż nie znają motywu jakie doprowadziło do zabójstwa Nadii Materiały KPP Inowrocław

Ta zbrodnia wstrząsnęła całym województwem – w połowie października policja odnalazła ciało 13-letniej Nadii, o jego lokalizacji funkcjonariuszy poinformował18-letni Mikołaj J., który przyznał się do zabójstwa dziewczyny. Sekcja zwłok wykazała zadanie wieli ciosów nożem, do dzisiaj nie jest jednak znany motyw tego zabójstwa. Mikołaj J. nie chce bowiem specjalnie współpracować z organami ścigania.

 

Śledztwo pod nadzorem prokuratora prowadzą doświadczeni policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy próbują rozwikłać tę zagadkę. W przestrzenie jest szereg hipotez, również wśród mieszkańców, którzy między sobą, w tym także w mediach społecznościowych spekulują o motywach.

 

Dość popularna hipoteza mówi o tym, że dziewczyna dla żartu miała dla żartu narysować swastykę, Mikołaj J. określał się natomiast jako antyfaszysta (tzw. ideologia antify) i w ten sposób mógł chcieć ukarać dziewczynę. O ideologicznym nastawieniu młodego zabójcy świadczą treści z jego profilu w mediach społecznościowych. Zabójstwo poprzez szereg ciosów nożem za narysowanie swastyki to jednak zbyt mało, aby mówić o motywie zbrodni. Wśród mieszkańców pojawiają się tezy o sekcie, wówczas można by szukać motywu w mordzie rytualnym.

 

Informacje z mediów społecznościowych mogą tutaj okazać się pomocne, stąd też ich analizą zajmują się policjanci, dysponujący możliwością np. analizowania bilingów rozmów telefonicznych, a być może nawet wglądu do korespondencji prywatnej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu