Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zgłosił zapotrzebowanie na 300 ton węgla. Będą mogli kupić go mieszkańcy

Inowrocław zgłosił zapotrzebowanie na 300 ton węgla. Będą mogli kupić go mieszkańcy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 listopad 2022 07:23

Od środy mieszkańcy Inowrocławia, którzy spełniają kryteria do zakupu tańszego węgla, mogą składać do MOPS lub Urzędu Miasta wnioski. Inowrocławski ratusz przeprowadził ankietę z której wynika, że zakupem węgla po preferencyjnej stawce zainteresowanych jest 215 inowrocławian, w oparciu o to Inowrocław złożył zapotrzebowanie w pierwszej transzy na około 300 ton węgla. Zgodnie z ustawę ten węgiel nie może być dla mieszkańca droższy niż 2 tys. zł za tonę – na dzisiaj jednak nie ustalono ostatecznie jaka będzie cena.


- Do tematu podeszliśmy bardzo poważnie. Nie czekaliśmy biernie na uchwalenie podstaw prawnych. To, co mogliśmy uczynić wcześniej, zostało zrobione. Po wejściu w życie przepisów, byliśmy już przygotowani na podjęcie konkretnych kroków, wyręczając rząd w obowiązku zapewnienia tańszego węgla mieszkańcom – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Władze Inowrocławia zawarły porozumienie z prywatnymi firmami, które na zlecenie miasta sprowadzą węgiel na Kujawy, a następnie sprzeda osobom do tego uprawnionym węgiel po preferencyjnej stawce. Żeby znaleźć się na tej liście trzeba wypełnić specjalny wniosek (do pobrania w załączniku poniżej) i dostarczyć go do MOPS lub ratusza (dokłada lista miejsc przyjmowania wniosków też poniżej). W ramach pierwszej transzy można uzyskać maksymalnie 1,5 tony węgla na preferencyjnych warunkach (po nowym roku planuje się kolejną transzę). Złożone przez mieszkańców wnioski zostaną rozpatrzone przez urząd.

 

Na dzisiaj nikt nie jest wstanie powiedzieć kiedy dokładnie węgiel ten dotrze do Inowrocławia. Wciąż węgiel jest importowany bowiem do kraju.

 


Miejsca przyjmowania wniosków od mieszkańców:

- w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Świętego Ducha 90,

- w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia, przy al. Ratuszowej 36,

- w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, przy
al. Sienkiewicza 1,

- w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, przy ul. Wawrzyniaka 33,

- elektronicznie: poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP lub można wysłać wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres: urzad@inowroclaw.pl.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu