Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zgłosił zapotrzebowanie na 300 ton węgla. Będą mogli kupić go mieszkańcy

Inowrocław zgłosił zapotrzebowanie na 300 ton węgla. Będą mogli kupić go mieszkańcy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 listopad 2022 07:23

Od środy mieszkańcy Inowrocławia, którzy spełniają kryteria do zakupu tańszego węgla, mogą składać do MOPS lub Urzędu Miasta wnioski. Inowrocławski ratusz przeprowadził ankietę z której wynika, że zakupem węgla po preferencyjnej stawce zainteresowanych jest 215 inowrocławian, w oparciu o to Inowrocław złożył zapotrzebowanie w pierwszej transzy na około 300 ton węgla. Zgodnie z ustawę ten węgiel nie może być dla mieszkańca droższy niż 2 tys. zł za tonę – na dzisiaj jednak nie ustalono ostatecznie jaka będzie cena.


- Do tematu podeszliśmy bardzo poważnie. Nie czekaliśmy biernie na uchwalenie podstaw prawnych. To, co mogliśmy uczynić wcześniej, zostało zrobione. Po wejściu w życie przepisów, byliśmy już przygotowani na podjęcie konkretnych kroków, wyręczając rząd w obowiązku zapewnienia tańszego węgla mieszkańcom – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Władze Inowrocławia zawarły porozumienie z prywatnymi firmami, które na zlecenie miasta sprowadzą węgiel na Kujawy, a następnie sprzeda osobom do tego uprawnionym węgiel po preferencyjnej stawce. Żeby znaleźć się na tej liście trzeba wypełnić specjalny wniosek (do pobrania w załączniku poniżej) i dostarczyć go do MOPS lub ratusza (dokłada lista miejsc przyjmowania wniosków też poniżej). W ramach pierwszej transzy można uzyskać maksymalnie 1,5 tony węgla na preferencyjnych warunkach (po nowym roku planuje się kolejną transzę). Złożone przez mieszkańców wnioski zostaną rozpatrzone przez urząd.

 

Na dzisiaj nikt nie jest wstanie powiedzieć kiedy dokładnie węgiel ten dotrze do Inowrocławia. Wciąż węgiel jest importowany bowiem do kraju.

 


Miejsca przyjmowania wniosków od mieszkańców:

- w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Świętego Ducha 90,

- w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia, przy al. Ratuszowej 36,

- w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, przy
al. Sienkiewicza 1,

- w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, przy ul. Wawrzyniaka 33,

- elektronicznie: poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP lub można wysłać wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres: urzad@inowroclaw.pl.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu