Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 listopad 2022 15:29
Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej Fot: UM Inowrocław

Mniej więcej w 2019 roku odkryty basen w Inowrocławiu, który powstał w czasie II wojny światowej został zamknięty, z powodu złego stanu technicznego. Inowrocławskiego samorządu nie stać, aby go wyremontować, dlatego dwukrotnie Inowrocław wnioskował do rządowego funduszu wspierania inwestycji w samorządach. Strona rządowa inowrocławski wniosek odrzucała, teraz pojawił się pomysł sfinansowania remontu z Unii Europejskiej, z tego też powodu w poniedziałek w Inowrocławiu gościł marszałek Piotr Całbecki.

- Dwukrotnie występowałem do rządu o dofinansowanie modernizacji i rozbudowy basenu otwartego z okresu II wojny światowej. Skoro nie otrzymaliśmy wtedy wsparcia, zwróciłem się o pomoc do marszałka, aby udało się zrealizować i zbudować ten obiekt ze środków unijnych. List intencyjny przybliża nas do realizacji tego zadania. Pomimo tego, że za oknami jest śnieg, od lat zajmujemy się planowaniem i wiemy, że inwestycje należy planować przez cały rok. Dziękuję wszystkim za wsparcie – powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. - Gdybyśmy nie mieli funkcji uzdrowiskowej miasta, nie moglibyśmy liczyć na te środki – dodał prezydent Inowrocławia.

 

Najprościej wyjaśniając – władze Inowrocławia podpisały z marszałkiem województwa list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji tej inwestycji. Do samej inwestycji wciąż jednak długa droga, bowiem z samego listu nie wynika dofinansowanie. Jest pomysł jedynie sfinansowania zadania z funduszy europejskich dla nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Jak na razie jednak kształt programu operacyjnego dla naszego województwa jest dopiero negocjowany z Komisją Europejską, stąd też nie można ze stuprocentową pewnością powiedzieć czy będzie można finansować z tych środków tego typu inwestycje.

 

- Na mapie Polski, jako województwo, jesteśmy liderem, jeśli chodzi o potencjał uzdrowiskowy. Żeby uzdrowiska mogły się rozwijać i świadczyć, coraz lepsze i na wyższym poziomie usługi, potrzebna jest infrastruktura oraz całe otocznie, które temu służy. Aby poprawić infrastrukturę i wzmocnić funkcje uzdrowiskowe naszych miejscowości w województwie, utworzyliśmy specjalną pozycję  budżetową w nowym regionalnym programie operacyjnym, ze środkami dedykowanymi na realizację właśnie tych zadań – poinformował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu