Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 listopad 2022 15:29
Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej Fot: UM Inowrocław

Mniej więcej w 2019 roku odkryty basen w Inowrocławiu, który powstał w czasie II wojny światowej został zamknięty, z powodu złego stanu technicznego. Inowrocławskiego samorządu nie stać, aby go wyremontować, dlatego dwukrotnie Inowrocław wnioskował do rządowego funduszu wspierania inwestycji w samorządach. Strona rządowa inowrocławski wniosek odrzucała, teraz pojawił się pomysł sfinansowania remontu z Unii Europejskiej, z tego też powodu w poniedziałek w Inowrocławiu gościł marszałek Piotr Całbecki.

- Dwukrotnie występowałem do rządu o dofinansowanie modernizacji i rozbudowy basenu otwartego z okresu II wojny światowej. Skoro nie otrzymaliśmy wtedy wsparcia, zwróciłem się o pomoc do marszałka, aby udało się zrealizować i zbudować ten obiekt ze środków unijnych. List intencyjny przybliża nas do realizacji tego zadania. Pomimo tego, że za oknami jest śnieg, od lat zajmujemy się planowaniem i wiemy, że inwestycje należy planować przez cały rok. Dziękuję wszystkim za wsparcie – powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. - Gdybyśmy nie mieli funkcji uzdrowiskowej miasta, nie moglibyśmy liczyć na te środki – dodał prezydent Inowrocławia.

 

Najprościej wyjaśniając – władze Inowrocławia podpisały z marszałkiem województwa list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji tej inwestycji. Do samej inwestycji wciąż jednak długa droga, bowiem z samego listu nie wynika dofinansowanie. Jest pomysł jedynie sfinansowania zadania z funduszy europejskich dla nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Jak na razie jednak kształt programu operacyjnego dla naszego województwa jest dopiero negocjowany z Komisją Europejską, stąd też nie można ze stuprocentową pewnością powiedzieć czy będzie można finansować z tych środków tego typu inwestycje.

 

- Na mapie Polski, jako województwo, jesteśmy liderem, jeśli chodzi o potencjał uzdrowiskowy. Żeby uzdrowiska mogły się rozwijać i świadczyć, coraz lepsze i na wyższym poziomie usługi, potrzebna jest infrastruktura oraz całe otocznie, które temu służy. Aby poprawić infrastrukturę i wzmocnić funkcje uzdrowiskowe naszych miejscowości w województwie, utworzyliśmy specjalną pozycję  budżetową w nowym regionalnym programie operacyjnym, ze środkami dedykowanymi na realizację właśnie tych zadań – poinformował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu