Jesteś tutaj: HomeInowrocław200 inowrocławian skorzystało z węgla po preferencyjnych warunkach. Obecnie jest tylko groszek

200 inowrocławian skorzystało z węgla po preferencyjnych warunkach. Obecnie jest tylko groszek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 06 grudzień 2022 15:40
200 inowrocławian skorzystało z węgla po preferencyjnych warunkach. Obecnie jest tylko groszek CC BY-SA 3.0 by Edal Anton Lefterov

Dystrybucja węgla osób uprawnionym do preferencyjnych stawek za pośrednictwem inoworcławskiego samorządu trwa. Do tej pory około 200 osób zakupiło 260 ton węgla, inowrocławski ratusz szacuje, że węgiel chce kupić jeszcze drugie tyle. Obecnie w dystrybucji jest tylko typ groszek, być może orzech pojawi się w przyszłym tygodniu.

Węgiel do osób zweryfikowanych przez władze miasta dostarcza jedna z prywatnych firm, która ma umowę z miastem. Węgiel pochodzi z kolei z Torunia, gdzie pozyskiwany jest wprost od PGE Paliwa. Ta spółka miała ostatnio jednak przestać dostarczać orzecha, co krytykuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - Podobnie, jak w przypadku wypłaty dodatku węglowego, apelujemy o natychmiastowe działania i zrealizowanie obietnic złożonych przez rząd.

 

Węgiel na preferencyjnych warunkach nie może być droższy niż 2 tys. zł za tonę. Na jedną osobę przysługuje 1,5 tony w tym roku i jeżeli będzie zainteresowanie kolejne 1,5 tony na wiosnę.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu