Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni

Rząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 09 grudzień 2022 14:50
Rząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni gov.pl

Budżet państwa przekaże 1,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu na utworzenie poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej – szacuje się, że ta dotacja wystarczy na sfinansowanie ponad 65% zadania, pozostałą kwotę sfinansuje szpital. W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał oficjalnie dyrekcji szpitala umowę na dofinansowanie.

 

O utworzenie tej przychodni od pewnego czasu zabiegał szpital, również licząc na dofinansowanie. Przychodnia ma poprawić bilans finansowy tego szpitala, który jest dość trudny – we wrześniu szacowano, że 2022 rok przyniesie ponad 15 mln zł straty. Utworzenie przychodni ma służyć jednak nie tylko poprawie bilansu ekonomicznego, ale przede wszystkim poprawić dostępność mieszkanców powiatu inowrocławskiego do opieki medycznej.

 

- Gratuluję władzom szpitala tej inicjatywy. Bardzo się cieszę, że ze środków rezerwy Premiera Mateusza Morawieckiego placówka otrzyma to ważne dofinansowanie – mówił w czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

W uroczystości udział wzięli posłowie Tomasz Latos (przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia) i Bartosz Kownacki - Powiat Inowrocławski, gminy i miasto Inowrocław są szczególnie ważnym miejscem, w których prowadzony jest cały szereg inwestycji. Oprócz dynamicznego rozwoju służby zdrowia, rząd dotuje też rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej – wskazywał Kownacki.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu