Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawie cały zamówiony przez Inowrocław węgiel dotarł

Prawie cały zamówiony przez Inowrocław węgiel dotarł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 23 grudzień 2022 16:01

Władze Inowrocławia – opierając się na zapotrzebowaniu zgłaszanym przez mieszkańców, w ramach pierwszej (tegorocznej) transzy zamówiły od rządowej spółki PGE Paliwa, głównie sprowadzonego do Polski z Kolumbii 600 ton. Z danych czwartkowych wynika, że do Inowrocławia przyjechało już 533 ton węgla, zatem niemal wszyscy zainteresowani otrzymają węgiel przed świętami. Inowrocław w porozumieniu z prywatną firmą sprzedaje węgiel po preferencyjnych warunkach.

Zadanie dystrybucji węgla przez samorządy przydzielił rząd, w różnych gminach to jednak wygląda w różnoraki sposób, kilka dni temu wiceminister Piotr Pyzik wskazywał, że są gminy, które nie odebrały nawet 10% zamawianego węgla. Patrząc na dane Inowrocławia mamy około 90% węgla na który zapotrzebowanie składali mieszkańcy.

 

Zasadą w oparciu o którą sprzedawany jest węgiel na preferencyjnych warunkach jest jego sprzedaż dla mieszkańca nie drożej niż za 2 tys. zł za tonę (łącznie w dwóch transzach mieszkaniec może kupić 3 tony węgla). Władze Inowrocławia w ramach drugiej transzy zamówiły kolejne 400 ton, które trafić mają po nowym roku.

 

Podobnie, jak przy I etapie sprzedaży, wzór wniosku będzie można pobrać w przyszłym tygodniu osobiście lub elektronicznie (druk dostępny będzie na: www.bip.inowroclaw.pl oraz na stronie www.inowroclaw.pl).

 

Wniosek będzie można złożyć od 2 stycznia 2023 r.:

- w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Świętego Ducha 90,

- w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia, przy al. Ratuszowej 36,

- w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, przy
al. Sienkiewicza 1,

- w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Inowrocławia, przy ul. Wawrzyniaka 33,

- elektronicznie: poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP lub wysyłając wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres: urzad@inowroclaw.pl.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu