Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzez Inowrocław po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie szereg atrakcji dla rodzin

Przez Inowrocław po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie szereg atrakcji dla rodzin

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 grudzień 2022 16:57

Co roku przez kilkaset polskich miast – tych większych i tych mniejszych przechodzą Orszaki Trzech Króli, to w Polsce stosunkowo młoda tradycja, ale z roku na rok się coraz bardziej rozwijająca, integrując Polaków w radosnym świętowaniu. Orszakom sprzyja także fakt, że od kilku lat dzień 6 stycznia jest w Polsce ustawowo dniem wolnym od pracy. Inowrocławski korowód wyruszy w piątek 6 stycznia o godzinie 11 ze Skweru Jana Pawła II.

Zanim wyruszy orszak mieszkańcy zaproszeni są na wspólne śpiewanie kolęd. Orszak poprowadzi orkiestra dęta Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, będą też szczudlarze oraz symbolizująca Inowrocław Wiewiórinka. Ulicami Inowrocławia orszak dotrze na Halę Widowiskowo-Sportową, gdzie przygotowany będzie szereg atrakcji dla całych rodzin, począwszy od warsztatów, przez jasełka, czy pokazy legionistów. Inowrocławski orszak organizowany jest przez lokalne parafie, przy zaangażowaniu miasta.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu