Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław rozpoczyna drugi etap dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie

Inowrocław rozpoczyna drugi etap dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 styczeń 2023 13:23
Inowrocław rozpoczyna drugi etap dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie Fot: UM Inowrocław

W okresie świątecznym udało się zakończyć w Inowrocławiu pierwszy etap dystrybucji węgla dla mieszkańców po preferencyjnej stawce, realizowanego za pośrednictwem samorządu. Zgodnie z przepisami każdemu mieszkańcowi uprawnionemu przysługują 3 tony, w pierwszej transzy przed końcem 2022 roku mogli uzyskać do 1,5 tony, teraz w drugim etapie mogą złożyć wniosek o kolejną dostawę, przy czym łączny maksymalny limit to 3 tony. Stawka za tonę węgla dystrybuowanego przez inowrocławski samorząd to 2 tys. zł brutto za tonę.

Formalnie jest to trochę bardziej zagmatwane, bowiem w ramach drugiej transzy mieszkaniec może uzyskać maksymalnie 1,5 tony, ale jednocześnie może zawnioskować o niewykorzystaną część transzy z 2022 roku, jeżeli zamówił mniej niż 1,5 tony.

 

Żeby uzyskać węgiel w drugim etapie należy złożyć wniosek, ta procedura już ruszyła. Formularze nowych wniosków o zakup dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu