Jesteś tutaj: HomeInowrocławSenatorowie zgłaszają poprawki budżetowe. Chcą dodatkowych środków na modernizację drogi łączącej Inowrocław z Bydgoszczą

Senatorowie zgłaszają poprawki budżetowe. Chcą dodatkowych środków na modernizację drogi łączącej Inowrocław z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 styczeń 2023 16:20

Kwotę 20 mln zł z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej chcą przesunąć senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza na modernizację drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław. Obaj senatorowie w tej sprawie złożyli wspólną poprawkę do ustawy budżetowej na 2023 rok, którą w ubiegłym roku przyjął Sejm, a teraz trafiła do prac w senacie.

Senator Brejza złożył również poprawki dotyczące obwodnicy Strzelna. Poprawki dotyczące drogi krajowej nr 25 na tym odcinku składali regionalni posłowie podczas prac w Sejmie, większość sejmowa je jednak odrzuciła.

 

Głosowaniem nad tymi poprawkami Senat zajmie się jeszcze na tym posiedzeniu, najprawdopodobniej w piątek. Jeżeli Senat wniesienie zmiany do ustawy budżetowej, np. wspomniane poprawki, to wróci ona do Sejmu, gdzie posłowie zdecydują czy poprawki Senatu utrzymać lub odrzucić.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu