Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne

Samochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 13 styczeń 2023 20:27
Samochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne Fot: KPP Inowrocław

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie w dobie cyfrowej, gdzie bez problemu policjanci i inne służby po wpisaniu numerów tablic rejestracyjnych mogą dowiedzieć się jakiemu samochodowi jest on przypisany. Drogówka w czwartek w Rojewie natknęła się na samochód ciężarowy, który jechał na tablicach innego pojazdu, sam bowiem nie przeszedł badań technicznych.

Do tego zadziwiającego odkrycia policjanci doszli, gdy zatrzymali do kontroli pędzącą ciężarówkę marki Scania. Kierowca gnał o 28 km/h za szybko, dlatego policjanci postanowili ukarać go mandatem. Sprawdzając samochód w systemie okazało się, że ma on tablice od samochodu marki Iveco. Ciężarówka Iveco w przeciwieństwie do Scanii przeszła bowiem badania techniczne i mogła być dopuszczona do ruchu. Z uwagi na brak ważnego przeglądu Skanii, policjanci uniemożliwi dalszą jazdę pojazdu.

 

Kierowca otrzymał 400 zł i 7 punktów karnych mandatu za prędkość oraz 500 zł i 3 punkty za kierowanie pojazdem bez ważnego przeglądu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu