Jesteś tutaj: HomeInowrocławTrzy inwestycje drogowe z Kujaw chce wprowadzić do uchwały budżetowej Senat

Trzy inwestycje drogowe z Kujaw chce wprowadzić do uchwały budżetowej Senat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 styczeń 2023 13:48
Trzy inwestycje drogowe z Kujaw chce wprowadzić do uchwały budżetowej Senat fot. Łukasz Kamiński, Kancelaria Senatu

W czwartek Senat RP przyjął stanowisko wobec ustawy budżetowej na 2023 rok, którą jeszcze przed końcem roku uchwalił Sejm RP. Senat w swoich poprawkach chce ograniczyć budżet mediów publicznych o 2,7 mld zł, zamiast tego zwiększyć o 6,5 mld zł wydatki na NFZ, w tym 2 mld zł na leczenie chorób nowotworowych. W tym projekcie mamy też dwie poprawki lokalne.

Senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza wnieśli, aby zapisać 20 mln zł, kosztem budżetu Instytutu Pamięci Narodowej na rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław. Senator Brejza chce też 20 mln zł z budżetu Państwowej Komisji Wyborczej przesunąć na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy. Obie poprawki senatorowie przyjęli, zatem znalazły się w stanowisku Senatu RP. Teraz do tego stanowiska odniesie się Sejm, najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Sejm może poprawki Senatu utrzymać lub odrzucić.

 

W Senacie w tym roku nie pojawiły się inne poprawki lokalne jak np. kwestia dofinasnowania rekultywacji terenów po zakładach chemicznych Zachem. Oznacza to, że ten temat już w pracach nad budżetem na 2023 rok nie będzie dyskutowany.

 

We wspomnianym zwiększeniu wydatków na zdrowie w kwocie 6,5 ml zl zapisano też 1 mld zł na oddłużanie szpitali, co wydaje się kwestią ważna dla powiatu inowrocławskiego z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową szpitala w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu