Jesteś tutaj: HomeInowrocławPoprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Poprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 22 styczeń 2023 20:15

Przed dobrym tygodniem Senat RP wprowadził swoje poprawki do ustawy budżetowej, w tym w ramach wspólnej poprawki senatorów Krzysztofa Brejzy i Andrzeja Kobiaka 20 mln zł ma rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Być może Sejm RP do stanowiska Senatu odniesie się już w tym tygodniu (porządek obrad przewiduje możliwość wprowadzenia do niego tego punktu). Sejm może zdecydować o odrzuceniu wszystkich poprawek Senatu.

Wspomnieć trzeba, że poprawka dotycząca drogi krajowej nr 25 pojawiła się już w grudniu podczas prac nad ustawą budżetową w Sejmie, w głosowaniu blokiem została jednak odrzucona przez posłów PiS - Jako posłowie opozycji składaliśmy poprawki do budżetu i na posiedzeniu Sejmu zostały one odrzucone. Niestety w głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko, teraz te poprawki trafiły do Senatu. Senat również głosował za – mówi w rozmowie z nami posłanka Magdalena Łośko, która była współautorką takiej poprawki - W kolejnym etapie one wracają do Sejmu i zobaczymy czy posłowie PiS-u również zagłosują tak jak poprzednie, czyli będą przeciwni. My będziemy głosować za tymi poprawkami, bo to jest rozwój dla Bydgoszczy i regionu.

 

- Czy możemy się łudzić, że coś się zmieni? - pytamy parlamentarzystkę.

 

- Nie liczyłabym na to, bo PiS konsekwentnie nad naszymi poprawkami budżetowymi – odpowiada posłanka Łośko.


W Sejmie pojawiły się też poprawki dotyczące zabezpieczenia środków na 2023 rok na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy, jednak w głosowaniu sejmowym upadła. Podczas prac w Senacie zgłosił ponownie te poprawki senator Brejza – Senat je przyjął. One również trafią ponownie do Sejmu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu