Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławscy uczniowie łączą się z Amerykanami

Inowrocławscy uczniowie łączą się z Amerykanami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 styczeń 2023 15:48

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu realizuje program polsko-amerykańskiej wymiany kulturowej, za pomocą zdalnych narzędzi pozwalających się skomunikować na odległość. Dla uczniów to okazja do poznania rówieśników w innych krajach, a także sprawdzić swoje umiejętności językowe z języka angielskiego, którego uczą się na co dzień w szkole.

Uczniowie z inowrocławskiej ,,Konopy” po raz kolejny za pośrednictwem platformy Google Meet połączyli się z amerykańskimi uczniami ze szkoły średniej w De Pere w stanie Wisconsin.

 

- Dzięki tym konwersacjom w języku angielskim uczniowie Konopy z powodzeniem i satysfakcją potwierdzili swoje umiejętności językowe czerpiąc jednocześnie wiedzę o życiu młodych ludzi żyjących po drugiej stronie oceanu. Rozmowy przebiegały w luźnej atmosferze i towarzyszyła im duża dawka humoru – informuje Tomasz Młynkowiak z II LO w Inowrocławiu.

 

W planie są kolejne łączenia za ocean.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu