Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z nowym rekordem WOSP

Inowrocław z nowym rekordem WOSP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 styczeń 2023 17:37
Inowrocław z nowym rekordem WOSP Fot: UM Inowrocław

W Inowrocławiu tradycją się stało, że w jedną niedzielę stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbywają się nie tylko koncerty, ale też mocno stawia się na aktywność sportową. W tym roku mieliśmy turniej siatkówki na inowrocławskiej hali oraz wielkie bieganie. Wstępne dane przekazane późnym wieczorem w niedzielę pokazują, że zebrano w tym roku ponad 187,6 tys. zł, a liczenie trwa dalej.

W ubiegłym roku zebrano dokładnie 160 tys. i 183 zł w Inowrocławiu, bilans zamknięcia w niedzielę kwotą 133 tys. zł, zatem jest duże prawdopodobieństwo, że uda się przekroczyć w tym roku magiczną barierę 200 tys. zł. O tym będzie można jednak napisać dopiero za kilka dni, jak dojdzie do podliczenia oraz jak zakończą się wszystkie aukcje, bowiem wciąż one trwają.

 

31. Finał będzie poświęcony walce z sepsą, zatem zakupiony sprzęt przysłuży się wszystkim grupom wiekowym Polaków. Sepsa jest bowiem zagrożeniem dla wszystkich – według badań, aż 20% zgonów na całym świecie związanych jest z sepsą Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że 2017 roku na świecie było 49 mln sepsy, z czego 11 mln osób zmarło. Na sepsę szczególnie narażone są dzieci.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu