Jesteś tutaj: HomeInowrocławZdaniem inowrocławskiej policji pogorszyły się warunki bezpieczeństwa pieszych

Zdaniem inowrocławskiej policji pogorszyły się warunki bezpieczeństwa pieszych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 03 luty 2023 08:26
Zdaniem inowrocławskiej policji pogorszyły się warunki bezpieczeństwa pieszych Fot: KPP Inowrocław

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu ocenia, że na początku 2023 roku doszło do pogorszenia bezpieczeństwa pieszych w stosunku do początku 2022 roku. Zdaniem policjantów główną przyczyną tego jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

W zakończony rok wchodziliśmy w bardziej radykalnymi karami, co sprawiło, że Polacy zaczęli jeździć bezpieczniej, co zresztą potwierdzają statystyki. Być może to wszystko nam spowszedniało, przez co znowu poruszamy się i jeździmy ryzykowniej. Zdaniem inowrocławskiej policji, która opiera się na swoich obserwacjach główne grzechy to: przekraczanie dozwolonej prędkości, naruszanie sygnalizacji świetlnej, brak odpowiedniej odległości między pojazdami, ale też wtargnięcia pieszych na jezdnie.

 

W styczniu na terenie powiatu inowrocławskiego odnotowano 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby. To zdaniem policjantów sporo.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu