Jesteś tutaj: HomeInowrocławWątpliwości co do treści informacji publicznej. Sprawa dotyczy zakupu bonów podarunkowych

Wątpliwości co do treści informacji publicznej. Sprawa dotyczy zakupu bonów podarunkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 08 luty 2023 12:47

Gmina wiejska Inowrocław w grudniu zorganizowała galę przyznania ,,Stanisławów”, wyróżnienia przyznawanego przez wójta zasłużonym obywatelsko mieszkańcom. Oprócz statuetek i dyplomów wyróżnieni otrzymali też vouchery na zakupy w jednej z inowrocławskich galerii handlowych. Stowarzyszenie Nasze Prawo wystąpiło o informacje publiczną w kwestii pozyskania i rozdania tych voucherów, jak się jednak okazało w odpowiedziach na zapytania kwoty się nie zgadzają.

 

Stowarzyszenie pytało przede wszystkim o zakup voucherów, w odpowiedzi jakie udzielił Urząd Gminy 10 stycznia wynika, że ich łączna wartość to 11 tys. zł. Taka też była odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej. Już dzień później Stowarzyszenie Nasze Prawo skierowało dodatkowe zapytanie oczekując udostępnienia dowodu zakupu. Odpowiedź pojawiła się 23 stycznia, załączono do niej notę księgową dotyczącą zakupu voucherów o jednej z galerii handlowych, kwota opiewa jednak na 13 tys. zł, czyli o 2 tys. zł więcej niż Urząd informował 10 stycznia.

 

Jak te informacje porównamy z komunikatem poświęconym rozdaniu ,,Stanisławów”, to się wszystko zgadza, mamy bowiem 5 nagrodzonych ,,Stanisławem” z voucherem wartym po 2 tys. zł oraz przyznany jeden ,,Super Stanisław” z voucherem w kwocie 3 tys. zł. Problemem jest jednak to, że informacja z 10 stycznia mówiąca o łącznej kwocie 11 tys. zł wprowadziła w błąd.

 

Urząd: Odpowiadaliśmy zgodnie z prawdą

Dla wyjaśnienia tej sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Gminy z prośbą o wyjaśnienie nieścisłości. Urząd tłumaczył, że stowarzyszenie najpierw pytało o kwotę voucherów jakie otrzymały podmioty nie związane z Urzędem Gminy i tutaj było to 11 tys. zł. Jedna z laureatek jest opiekunem świelticy, czyli faktycznie pracownikiem gminy, dlatego na pytanie dotyczące wsparcia podmiotów zewnętrznych nie została ujęta.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu