Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia uważają, że miasto jest poszkodowane w podziale środków z rządowego funduszu drogowego

Władze Inowrocławia uważają, że miasto jest poszkodowane w podziale środków z rządowego funduszu drogowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 09 luty 2023 10:07

W poniedziałek premier ogłosił listę inwestycji jakie dofinansowane zostaną w najbliższym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, do województwa kujawsko-pomorskiego trafi 146,2 mln zł (plus 60 mln zł z puli dla miast wojewódzkich). Inowrocław na przebudowę ulicy Trzcińskiego otrzyma 521 tys. zł, zdaniem prezydenta tego miasta, rząd po raz kolejny niesprawiedliwie potraktował to miasto.


Inowrocław wnioskował łącznie o kwotę 2,5 mln zł na przebudowę trzech ulic: Trzcińskiego, Słonecznikowej oraz Lnianej. Ostatecznie dotację przyznano jedynie na Trzcińskiego na zadanie wartości 1 mln zł przy czym dofinansowanie wyniesie 55%, czyli jeżeli władze Inowrocławia będą chciały skorzystać z dotacji, będą musiały ze swojego budżetu dołożyć 521 tys. zł.

 

- Na tle innych miast, a nawet gmin wiejskich w województwie kujawsko-pomorskim, przyznany nam poziom dofinansowania jest niewielki. Rząd rozdysponował ponownie środki publiczne według własnego uznania. Po raz kolejny inowrocławianie zostali potraktowani niesprawiedliwie – komentuje prezydent Ryszard Brejza.

 

Czy jest tak faktycznie? Ocena obiektywna nie jest taka łatwa, Jak się spojrzy na listę rankingową znajdziemy miasta z mniejszym dofinansowaniem jak Rypin i Ciechocinek, które są jednak mniejszymi gminami. Są też miasta, które otrzymały znacznie większe pieniądze np. Szubin, choć populacyjnie mniejszy. Faktem na pewno jest to, że w innym programie dla samorządów: Rządowym Funduszu Inwestycji Strategicznych Inowrocław w przeliczeniu na mieszkańca otrzymywał jedne z najniższych kwot w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu