Jesteś tutaj: HomeInowrocławAferą fakturową zajmie się Sąd Rejonowy w Inowrocławiu

Aferą fakturową zajmie się Sąd Rejonowy w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 09 luty 2023 18:56

Gdańska prokuratura badająca w ostatnich latach tzw. inowrocławską aferę fakturową skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, a nie jak wcześniej informowano w Iławie. Informacją o Iławie podała Polska Agencja Prasowa powołując się na rzecznik prasową gdańskiej prokuratury. Oznacza to, że proces będzie się toczył w mieście, gdzie bezpośrednio mogło dojść do wyłudzenia publicznych pieniędzy. W tej sprawie akt oskarżenia dotyka 17 osób, w tym byłej naczelnik Agnieszki Ch., którą uważa się za główną prowadzącą proceder.

Na liście osób o ukaranie których prokuratura wnioskuje do sądu nie ma prezydenta Inowrocławia, choć jego nazwisko przewijało się wśród podejrzanych. Sprawa dotyczy najogólniej mówiąc kradzieży pieniędzy z kasy Inowrocławia, w ten proceder zaangażowana była była naczelnik wydziału odpowiedzialnego za promocję Agnieszka Ch., do której biorący udział w procederze przynosili fałszywe faktury, w oparciu o które otrzymywali pieniądze. Szacuje się, że w ten sposób można było wyłudzić z budżetu miasta 250 tys. zł. Sprawa ma też wątek kruszwicki, gdzie przed przyjściem do Inowrocławia pracowała Agnieszka Ch.

 

Początek afera fakturowa miała w 2018 roku, gdy do inowrocławskiego ratusza zawitali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prezydent Ryszard Brejza w tym okresie zgłosił też do prokuratury zawiadomienie o możliwej kradzieży.

Zdaniem inowrocławskiego ratusza niepostawienie prezydentowi Ryszardowi Brejzie zarzutów we wniosku do sądu świadczy, że był on nieprawnie inwigilowany przez służby m.in.. z użyciem aplikacji Pegasus, bowiem zebrany materiał operacyjny z inwigilacji nie pozwolił śledczym na skierowanie przeciwko niemu aktu oskarżenia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu