Jesteś tutaj: HomeInowrocławProkuratura wszczęła śledztwo w sprawie planowanej w Inowrocławiu spalarni odpadów

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie planowanej w Inowrocławiu spalarni odpadów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 22 luty 2023 09:34

Politycy Solidarnej Polski informują, że prokuratura wszczęło śledztwo w sprawie możliwości przekroczenia uprawnień przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Jeden z sygnatariuszy porozumienia na rzecz budowy inowrocławskiej spalarni usłyszał ostatnio zarzuty w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów w warszawskim MPO.

 

Chodzi o sprawę budowy spalarni, którą prywatny inwestor chce zbudować na terenie zakładów Ciech, w lutym ubiegłego roku w tej sprawie został podpisany list intencyjny, pod którym podpisał się prezydent Brejza, przedstawiciele spółek z grupy Ciech oraz firm chcących zbudować spalarnie. Ten pomysł od samego początku krytykuje Solidarna Polska obawiając się, że budowa tak dużej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów zaszkodzi uzdrowiskowemu charakterowi miasta.

 

- Sprawa podpisania listu intencyjnego przez prezydenta Ryszarda Brejzę, dotyczącego budowy największej, prywatnej spalarni odpadów w Polsce, będzie badana przez prokuraturę. Dziś otrzymaliśmy pismo z informacją, że postanowieniem prokuratury, wszczęte zostało śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez Prezydenta Miasta Inowrocławia – informuje radny Damian Polak.

 

Jeden z sygnatariuszy listu intencyjnego został niedawno zatrzymany przez CBA, w związku z prowadzonym przez prokuraturę śledztwie w sprawie ustawiania przetargów przez warszawskie MPO - Okazuje się, że nasz wniosek nie jest wcale taki "absurdalny", jak określił to prezydent Brejza, próbując go bagatelizować. Sprawa nabiera szczególnego wymiaru, zwłaszcza w kontekście ostatnich zatrzymań osób, podejrzanych o wręczenie i przyjęcie 5 mln zł łapówki przy kontraktach zawieranych w warszawskim MPO. Przypominamy, że wśród zatrzymanych jest jeden z sygnatariuszy listu intencyjnego dotyczącego budowy spalarni – informuje Polak.

 

Chodzi o związananej z Budimexem firmy FB Serwis, której prezes został zatrzymany.

 

- Tego typu nagonka kojarzy się z rosyjsko-białoruskimi wzorcami. Podobnych w treści listów  intencyjnych o wsparciu dla inwestycji, w tym budowie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów podpisuje się w Polsce dziesiątki. Nasz list w całości został natychmiast udostępniony zainteresowanym oraz opublikowany, co umożliwiło rozpoczęcie dyskusji publicznej o tej inwestycji i upowszechnienie wiedzy. Doniesienie do PiSowsko-ziobrowej prokuratury w tej sprawie złożyli inowrocławscy ziobryści. To symboliczne i wymowne, że pod ostatnim zawiadomieniem o wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Elblągu podpisała się młodsza referent, a nie prokurator - komentuje sprawę prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu