Jesteś tutaj: HomeInowrocławProkurator, który stawiał zarzuty prezydentowi Inowrocławia podał się do dymisji. Sprawa może mieć związek z Pegasusem

Prokurator, który stawiał zarzuty prezydentowi Inowrocławia podał się do dymisji. Sprawa może mieć związek z Pegasusem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 luty 2023 07:57

Niedawno informowaliśmy o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko oskarżonym w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej, w tym akcie nie pojawiło się nazwisko prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, który miał postawione zarzuty. Prezydent Inowrocławia uważa, że to potwierdza, iż w tej sprawie nie było przeciwko niemu żadnych poważnych dowodów. Sprawa ta może mieć też istotny wątek związany z inwigilacją.

Pod koniec stycznia szef Prokuratury Okręgowej w Gdańsku (która prowadziła inowrocławską sprawę) Michał Kierski podał się do dymisji. Ten prokurator bezpośrednio prowadził inowrocławską sprawę. Według dziennikarzy TVN24 dymisja ma mieć związek z tą sprawą,, bowiem miał on udostępnić stronie materiały operacyjne, które udowadniać mają stosowanie przeciwko synowi prezydenta Inowrocławia, senatorowi Krzysztofowi Brejzie operacyjnych technik inwigilacji, tym osławionego Pegasusa.

 

Wątpliwości, że to jest przyczyną dymisji gdańskiego prokuratora nie ma prezydent Ryszard Brejza - Pierwsza, wieloletnia operacja z użyciem cyberbroni Pegasus przeciwko mnie i kilku innym

działaczom opozycji zakończyła się kompromitacją służb i prokuratury – nie wykazano mojego udziału w procederze, który zaczął się, jak dziś już wiemy, w Kruszwicy. Przypomnę, że z powodu katastrofy pierwszej nagonki na mnie i Inowrocław, do dymisji podał się niedawno Prokurator Okręgowy w Gdańsku.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu