Jesteś tutaj: HomeInowrocławBrejza: Nas samorządowców nikt nie zastraszył

Brejza: Nas samorządowców nikt nie zastraszył

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 06 marzec 2023 13:22
Brejza: Nas samorządowców nikt nie zastraszył Fot: UM Gdańsk

W ostatnim czasie dziennikarze Gazety Wyborczej ujawnili, że oprogramowanie szpiegowskie Pegasus było wykorzystywane przeciwko prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Od dłuższego czasu wiemy, że kontroli operacyjnej przy użyciu Pegasusa używano także wobec prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. W niedzielę na sopockim molo odbył się więc samorządowców, będący wyrazem poparcia dla inwigilowanych samorządowców.


Wśród uczestników tego wiecu był prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - Jeżeli my mówimy dzisiaj, że precz z podłością, przecz z niegodziwością, a jesteśmy za wartościami, za wolnością i będziemy walczyli i się nie poddamy, to tak będzie. Wygramy – podkreślał - Nas samorządowców nikt nie zastraszył.

 

Brejza przypomniał, że rządzący próbowali wymusić na włodarzach samorządów udostępnienie Poczcie Polskiej rejestru wyborców, na potrzebę organizowania wyborów kopertowych, większość z nich odmówiła wskazując na naruszania prawa. Kilku tych, którzy ulegli zostało natomiast już skazanych przez sądy za przekroczenie uprawnień - Pamiętacie te próby zmuszenia nas do łamania prawa. Nie ulegliśmy i to jest niedobra wiadomość dla PiS-u nas się nie da zastraszyć – podkreślił Brejza.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu