Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni PiS-u kupili przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. To odpowiedź na zarzuty wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

Radni PiS-u kupili przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. To odpowiedź na zarzuty wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 15 marzec 2023 16:03

Zakup przyborów szkolnych przez radnych sam z siebie nie jest niczym specjalnym, w przypadku zakupu ich przez radnych Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu sprawa ma też drugie dno. Pod koniec lutego Rada Miejska przyjęła głosami koalicji nowelizację budżetu, w której zapisano środki publiczne na pomoc uczniom z Ukrainy w inowrocławskich szkołach. Radni Zjednoczonej Prawicy byli przeciwko, co wykorzystali radni koalicji do krytyki ich.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Patryk Kaźmierczak zaatakował radnych opozycji w oświadczeniu - Jestem tą postawą oburzony, zwłaszcza, że Inowrocławianki i Inowrocławianie to wspaniali ludzie którzy od początku brutalnej napaści na Ukrainę wspierają uchodźców.

 

Radni Zjednoczonej Opozycji uważają to postępowanie za manipulację, bowiem jak zaznacza radny Marcin Wroński, korekta budżetu nie dotyczyła tylko pomocy dla ukraińskich uczniów, ale też szeregu innych spraw. Wroński wskazał chociażby na zapisy o wyższych wpływach z podatku od nieruchomości, który przyjdzie zapłacić mieszkańcom Inowrocławia, czego radni opozycji nie chcieli poprzeć.

 

- Zakupiliśmy przybory szkolne, które chcieliśmy przekazać dla ukraińskich dzieci – informuje radny Maciej Basiński. Te przybory szkolne radni kupili ze swoich prywatnych środków - W każdy możliwy sposób Zjednoczona Prawica będzie wspierać dzieci z Ukrainy.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu