Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz nie chce uczestniczyć w postępowaniu środowiskowym dotyczącym budowy spalarni

Inowrocławski ratusz nie chce uczestniczyć w postępowaniu środowiskowym dotyczącym budowy spalarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 kwiecień 2023 13:52
Inowrocławski ratusz nie chce uczestniczyć w postępowaniu środowiskowym dotyczącym budowy spalarni Wizualiacja Ciech

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Ciech wystąpił do ratusza o wydanie decyzji środowiskowych dla planowanej budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni odpadów. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wniósł do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wyłączenie Urzędu Miasta Inowrocławia z postępowania, co w jego opinii ma służyć zachowaniu tranparentności.


Decyzja prezydenta Ryszarda Brejzy o wystąpieniu do SKO, podyktowana jest chęcią uczciwego, transparentnego i niebudzącego żadnych wątpliwości prowadzenia sprawy, która zmierza do wydania decyzji środowiskowej – poinformował Urząd Miasta Inowrocławia.

Jeżeli SKO przystanie na wniosek prezydenta, wówczas decyzję środowiskową wydadzą inne organy. W tego typu przedsięwzięciach swoje stanowisko muszą wyrazić na pewno: Wody Polskie czy Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Decyzja środowiskowa służy przede wszystkim ustaleniu warunków jakie musi spełnić inwestor, aby mógł zrealizować swoje zamierzenia.

 

Inowrocławski ratusz podtrzymuje natomiast swoje poparcie dla tej inwestycji, które wyrażone zostało w liście intencyjnym.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu