Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzebudowa dworca w Mogilnie ma już spore opóźnienie, przez co mieszkańcy nie mogą z niego korzystać

Przebudowa dworca w Mogilnie ma już spore opóźnienie, przez co mieszkańcy nie mogą z niego korzystać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 10 maj 2023 12:45
Przebudowa dworca w Mogilnie ma już spore opóźnienie, przez co mieszkańcy nie mogą z niego korzystać Wizualizacja

W 2020 roku rozpoczęła się modernizacja dworca kolejowego w Mogilnie, która miała zakończyć się na przełomie 2021 i 2022 roku. Mamy już maj 2023 roku i prace nie zostały ukończone, co więcej nic nie wskazuje, aby zakończyły się w najbliższym czasie. W tej sprawie, po wnioskach mieszkańców Mogilna, interweniuje posłanka Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza.

Z informacji o inwestora PKP SA wynika, że przyczyną opóźnienia są problemy wykonawcy, który stracił płynność finansową, przestał regulować płatności wobec podwykonawców i w praktyce prace budowlane zostały wstrzymane. PKP SA prowadziło z tą firmą negocjacje w sprawie dokończenia prac, ale ostatecznie w kwietniu umowa została rozwiązana. PKP SA szacuje, że inwestycja jest ukończona w 72%.

 

PKP SA w drodze przetargowej musi wyłonić nowego wykonawcę na dokończenie prac, ciężko jednak powiedzieć, czy uda się jeszcze w 2023 roku zakończyć całą inwestycję.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu