Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinisterstwo uchyliło postanowienie wojewody ustalające przebieg gazociągu

Ministerstwo uchyliło postanowienie wojewody ustalające przebieg gazociągu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 maj 2023 15:26
Ministerstwo uchyliło postanowienie wojewody ustalające przebieg gazociągu Planowany przebieg gazociągu przez Jacewo

Mieszkańcy Jacewa informują nas, że 26 kwietnia Ministerstwo Rozwoju i Technologii uchyliło decyzję wojewody dotyczącą przebiegu gazociągu, kontrowersje w tej sprawie budzi przebieg gazociągu przez podinowrocławską miejscowość Jacewo, a dokładniej chodzi o bliskość od zabudowań. Projekt zakłada usytuowanie instalacji około 15 metrów od zabudowań, gdy zdaniem ekspertów minimalna granica bezpieczeństwa powinna przekraczać 40 metrów.

Decyzja ministerstwa z 26 kwietnia zbiegła się ze wnioskiem mieszkańców skierowanym do prokuratury tego samego dnia, wcześniej mieszkańcy złożyli też do warszawskiego sądu skargę na bezczynność Ministerstwa Rozwoju i Technologii, do którego wnieśli o uchylenie decyzji wojewody. Tak widać – resort trochę później niż liczono, ale sprawą się zajął.

 

Zdaniem ministerstwa w decyzji wojewody doszło do formalnych uchybień związanych z naruszeniem reguł wynikających z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Najprawdopodobniej wojewoda jako organ I instancji będzie musiał wydać decyzję raz jeszcze. Mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się na brak dialogu, teraz wyrażają nadzieję, że po decyzji ministerstwa dojdzie do merytorycznych rozmów, aby ostatecznie ustalić przebieg gazociągu w taki sposób, aby nie stanowił zagrożenia dla ich zabudowań.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu