Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu wkrótce rozpocznie się poszukiwanie wód geotermalnych

W Inowrocławiu wkrótce rozpocznie się poszukiwanie wód geotermalnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 22 maj 2023 16:39

Przygotowania do wykonania badań geotermalnych w Inowrocławiu były realizowane od dłuższego czasu, teraz władze miasta wyłoniły firmę, która dokona odwiertu badawczego na głębokości 2 km, przeprowadzi badania oraz sporządzi dokumentację. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to otwór badawczy będzie można przekształcić na eksploatacyjny.

Przetarg wygrała warszawska firma UOS Drilling SA - Inowrocław pozyskał 16 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przygotowanie badań. Ta kwota powinna pokryć poniesione koszty w całości. Przy czym żeby rozpocząć eksploatację źródła konieczne będą kolejne fundusze.

 

Samo wykonywanie odwiertu nie oznacza, że Inowrocław będzie pozyskiwał ekologiczne ciepło ze źródła geotermalnego. Dużo zależeć będzie od tego, czy źródło to spełnia odpowiednie normy dotyczące ciepła. Bez przeprowadzenia tego typu badań nie da się jednak tego ustalić.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu