Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkaniec zaniepokoił się pyłkami, które mogły wydostać się z zakładu produkcyjnego

Mieszkaniec zaniepokoił się pyłkami, które mogły wydostać się z zakładu produkcyjnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 maj 2023 14:25

W Kruszy Zamkowej oraz w Tupadłach pod Inowrocławiem na posesjach pojawiły się pył o żółtym zabarwieniu, mieszkaniec sprawę zgłosił do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, obawiając się, że mogłyby one pochodzić z inowrocławskich zakładów chemicznych.

Inspektorzy WIOŚ ustalili, że źródłem tych pyłków była sosna - Rośliny wiatropylne produkują duże ilości lekkich pyłków, które są porywane przez wiatr i przenoszone wraz z masami powietrza na dalekie odległości. Jest to zjawisko typowe o tej porze roku, które obecnie występuje z dużą intensywnością – informuje WIOŚ. Inspektorzy przebadali te pyłki, ale nie stwierdzono związku z procesami przemysłowymi.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu