Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław dzięki środkom europejskim zmodernizuje kolejne latarnie – to realna oszczędność dla miasta

Inowrocław dzięki środkom europejskim zmodernizuje kolejne latarnie – to realna oszczędność dla miasta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 maj 2023 19:11
Inowrocław dzięki środkom europejskim zmodernizuje kolejne latarnie – to realna oszczędność dla miasta Fot: UM Inowrocław

Inowrocław pozyskał z programu REACT-EU prawie 93 tys. zł na wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED, z racji tego, że program ten dotyka jedynie dróg wojewódzkich, zmodernizowane zostanie oświetlenie przy ulicy Pakoskiej. Unia sfinansuję tę modernizację w 100%.

Wymiana oprawek to realna oszczędność w rachunkach za prąd w kolejnych latach, bowiem oprawy typu LED pobierają mniej energii elektrycznej. Od 2018 roku w Inowrocławiu wymieniono ponad 1,5 tys. punktów na LED-owe.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu