Jesteś tutaj: HomeInowrocławPod Pakością rozszczelnił się gazociąg. Ewakuowano mieszkańców

Pod Pakością rozszczelnił się gazociąg. Ewakuowano mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 09 czerwiec 2023 14:13
Pod Pakością rozszczelnił się gazociąg. Ewakuowano mieszkańców OpenStreetMap

W Ludkowie, które przylega do Pakości od zachodniej strony doszło w piątek do rozszczelnienia gazociągu, do akcji zadysponowano 17 zastępów strażackich. Skutki rozszczelnienia zniwelowano zakręceniem zaworu doprowadzającego. Gazociąg biegnący przez gminę Pakość pełni rolę głównie dystrybucyjną gazu do odbiorców, nie mówimy zatem o istotnej nitce tranzytowej.


W okolicy czuć intensywny zapach gazu, pojawia się też charakterystyczny świst. Strażacy ewakuowali mieszkańców w obrębie 500 metrów od zajścia, łącznie było to 10 osób.

Skutki niekontrolowanego wycieku gazu z gazociągu mogą doprowadzić nawet do intensywnego pożaru, w tym wypadku sytuacja wydaje się być jednak pod kontrolą.

 

Od dłuższego czasu spór z wojewodą o planowany przebieg gazociągu prowadzą mieszkańcy podinowrocławskiego Jacewa, domagają się oni odsunięcia planowanego przebiegu nitki gazociągu od zabudowań mieszkalnych.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu