Jesteś tutaj: HomeInowrocławSzeliga: Będę kandydatem niezależnym

Szeliga: Będę kandydatem niezależnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 wrzesień 2023 16:34

W okręgu inowrocławskim, który obejmuje południowo-zachodnią część województwa kujawsko-pomorskiego, a także powiat sępoleński wyborcy mają do wyboru pięciu kandydatów na senatorów. Główny bój toczy się wokół starcia prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Kilka dni temu na konferencji prasowej swój manifest wygłosił Sławomir Szeliga, były wicestarosta, popierany przez komitet Bezpartyjnych Samorządowców.


- W Senacie chce dbać o ważne sprawy dla moich sąsiadów – mówił Sławomir Szeliga, wskazując zarówno na sąsiadów ze swojego osiedla, ale też mieszkańców innych osiedli Inowrocławia, a także pozostałych miast okręgu senackiego - Nie dam się wpisać w żaden scenariusz wojny polsko-polskiej – zapowiada Szeliga, kreując się na kandydata spoza tej głównej rywalizacji.

 

 

Kandydat ogłosił swój pakt senacki, który chce zawrzeć z wyborcami, w którym się zobowiązuje godnie pełnić funkcję senatora, zabiegać o środki na inwestycje w okręgu, wspierać wyborców w indywidualnych problemach oraz dbać o jakość stanowionego przez parlament prawa.

 

Z jego wypowiedzi można było zauważyć pewne nastawienie przeciwko prezydentowi miasta – Jestem kandydatem z osiedla a nie z ratusza. Szeliga przypominał, że jeżeli Ryszard Brejza wygra wybory do Senatu, to w ratuszu zostanie ustanowiony przez premiera komisarz. Szeliga przypomina również, że za czasów prezydentury Brejzy Lewica w Inowrocławiu była w opozycji wobec niego, gdy obecnie jest wspólnym kandydatem nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale też właśnie Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu