Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne zwolnienia w zakładach sodowych

Kolejne zwolnienia w zakładach sodowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 02 kwiecień 2014 12:29

Docierają do nas informacje, że kolejni pracownicy zakładów sodowych w Inowrocławiu otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Jest to redukcja kolejnych już etatów w tej firmie.

Właścicielem Sody jest grupa Ciech S.A. ta z kolei w dużej mierzej należy do Skarbu Państwa. Przed rokiem Rada Miejska w Inowrocławiu wyraziła zgodę na włączenie zakładów do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu właściciel firmy może liczyć na zwolnienia podatkowe.

 

Zamiast wzrostu miejsc pracy Soda zwalnia, co budzi niepokój także u władz miasta. Kilkanaście dni temu w Inowrocławiu gościł przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, który uspokajał załogę. Nowe informację o zwolnieniach na uspokojenie sytuacji jednak nie wpłyną.

 

Pracownicy obawiają się, że zakłady sodowe w Inowrocławiu i Janikowie podzielą los Zachemu.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu