Jesteś tutaj: HomeInowrocławO ważnych dla Inowrocławia inwestycjach

O ważnych dla Inowrocławia inwestycjach

Napisane przez  Łukasz Religa / Urząd Miasta Inoworcławia Opublikowano w Inowrocław czwartek, 29 listopad 2012 18:42

W Urzędzie Miasta Inowrocławia odbyło się dzisiaj spotkanie z reprezentującym Zarząd Województwa wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą. Rozmawiano o strategii rozwoju województwa.

 

Prace nad tym dokumentem trwają już od kilku miesięcy. Obecnie trwa etap przekazywania przez poszczególne samorządy swoich uwag Urzędowi Marszałkowskiemu.

 

W czasie dzisiejszego spotkania swoje uwagi przedstawiali przedstawiciele społeczności miasta Inowrocławia. Najważniejszą dla rozwoju tego miasta inwestycją jest budowa drogi ekspresowej S15 z Gniezna przez Inowrocław do Torunia. Realizacja tej inwestycji w tym kształcie rozwiązywała by także problem obwodnicy Inowrocławia. Ich realizacja może przyczynić się do rozwoju regionu inowrocławskiego, jak i całego województwa – mówił prezydent Ryszard Brejza.

 

W opinii włodarza miasta ważne jest także zainwestowanie w linie kolejowe, które przebiegają przez Inowrocław. Prezydent Brejza chce także, aby strategia rozwoju województwa zakładała wybudowanie połączenia kolejowego Torunia, Inowrocławia i Włocławka z bydgoskim lotniskiem.

 

Z kolei w propozycjach do strategii rozwoju województwa Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego (tworzony przez Bydgoszcz i gminy ościenne) znalazł się remont drogi krajowej nr 25 łączącej Bydgoszcz z Inowrocławiem. Ta inwestycja miała by zakładać budowę obwodnicy Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej, co w efekcie pozwoliło by skrócić czas podróży pomiędzy miastami.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu