Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce pomóc rodzinom (wideo)

Radny chce pomóc rodzinom (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 02 grudzień 2012 21:56

Według szacunków GUS do 2035 roku może być nawet 2,5 miliona mniej Polaków. Bije się na alarm, ale trudna sytuacja ekonomiczna sprawia, że Polacy boją się mieć dzieci.

Problemem w naszym kraju jest cały czas polityka pro rodzina, a właściwie jej brak. W ostatnim czasie rząd zdecydował się na wydłużenie urlopów macierzyńskich, jest to jakiś krok naprzód tyle, że nie rozwiązuje to problemów osób bezrobotnych (znaczny procent tworzą tę grupę ludzie młodzi) oraz będących na umowach śmieciowych.

 

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, wiceprzewodniczący Maciej Szota złożył interpelacje, w której pyta o możliwości wspierania rodzin wielodzietnych przez gminę – Takie wsparcie dla rodzin wielodzietnych, może nie koniecznie wpłynie na to, że będzie ich się rodziło więcej, ale to będzie jakieś wsparcie – wyjaśnia. Radny ma na myśli głównie umożliwienie takim rodzinom dostępu do usług kulturalnych i basenów w Inowrocławiu. Moglibyśmy stworzyć taką kartę dla rodzin wielodzietnych, aby było to kompleksowe działanie. W naszym mieście nie ma zbyt wielu takich rodzin, więc koszty nie będą wysokie.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu