Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Jezus przeciwstawił Boga jako rzeczywiste dobro”

,,Jezus przeciwstawił Boga jako rzeczywiste dobro”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 27 marzec 2016 11:25

Podczas mszy rezurekcyjnej w gnieźnieńskiej katedrze Prymas Polski abp Wojciech Polak nawiązywał do rozważań papieża Benedykta XVI i kard. Luisa Antonio Tagle. Patriarcha kościelny próbował w ten sposób wyjaśnić znaczenie tej Wielkiej Nocy.

Cóż bowiem takiego przyniósł nam Jezus – zapyta w swej książce Jezus z Nazaretu papież Benedykt XVI – cóż takiego przyniósł, jeśli nie zbudował lepszego świata? Co takiego właściwie dał nam Chrystus, jeśli nie zbudował światowego pokoju, powszechnego dobrobytu, lepszego świata? Co nam przyniósł? I sam odpowiada, mówiąc, że odpowiedź w zasadzie jest całkiem prosta: Boga. Przyniósł nam Boga. W walce z szatanem zwyciężył Jezus. Fałszywym bożkom władzy i dobrobytu, fałszywym obietnicom przyszłości, w którym władza i ekonomia zapewnią człowiekowi wszystko, przeciwstawił Boga jako rzeczywiste dobro człowieka. I ukazał w sobie samym, że człowiek, wyzwolony przez Jego mękę i śmierć z niewoli grzechu i śmierci, wezwany jest do życia z Bogiem, do szukania tego, co w górze – jak przypomni Kolosanom święty Paweł – do dążenia do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi – cytował w homilii abp. Wojciech Polak.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu