Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 styczeń 2022

Od stycznia irlandzkie linie lotnicze RyanAir ograniczyły loty do Polski, zawieszając tymczasowo część tras. Wśród 70 obciętych tras znajdują się dwa dotyczące Portu Lotniczego Bydgoszcz. Irlandzki przewoźnik uzasadnia to potrzebą kontrolowania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, w tym nowym wariantem Omnikron. Polska z punktu widzenia brytyjskiego, z uwagi na niski poziom wyszczepialności uchodzi za kraj podwyższonego ryzyka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim zmarły 803 osoby, to trzeci najtragiczniejszy miesiąc od początku pandemii – więcej ofiar było tylko w kwietniu i w grudniu 2020 roku. Łącznie stwierdzono w grudniu ponad 30 tys. zakażeń COVID-19, pod tym względem jest to drugi miesiąc liczbowo, po marcu bieżącego roku.

Opublikowano w Magazyn

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który został zmieniony po długich latach. Maksymalny mandat jaki może nałożyć policjant wzrósł do 5 tys. zł, natomiast sąd może ukarać pirata drogowego nawet 30 tys. zł grzywny.

Opublikowano w Regionalne

,,Dnia 27.12 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz” - ostrzegało w poniedziałek SMS-ami wysyłanymi do mieszkańców naszego regionu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Takie SMS-y z powodu zjawiska smogu otrzymaliśmy po raz pierwszy, czy to oznacza, że tego dnia powietrze było najgorsze w tym roku? Sprawdzamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnio było głośno o tym, że w Białych Błotach niemiecki potentat modowy Zalando buduje magazyny, natomiast w rozpoczętym dzisiaj roku powstanie magazyn o powierzchni 140 tys. w Bydgoszczy. Bydgoski magazyn ma spełniać certyfikację ,,Excellent”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu