Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 styczeń 2022

2,6% to stopa bezrobocia w Bydgoszczy na dzień 31 grudnia 2021 roku. Historycznie jest to najniższy wskaźnik od momentu liczenia w Polsce poziomu bezrobocia, jest to bardzo niski wskaźnik, który nie jest korzystny dla gospodarki,bowiem brakuje pracowników, co spowalnia rozwój gospodarczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatni tydzień – jak informowaliśmy – przyniósł spadek średniej liczby zakażeń, co się wpisuje w trwającą od połowy grudnia tendencję. Spadek był jednak minimalny, stąd też najprawdopodobniej najbliższe dni przyniosą już tendencję wzrostową, a co za tym idzie będzie przybywać osób potrzebnych hospitalizacji. Przekaz rządowy wprost przestrzega przed V falą jeszcze w styczniu.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wezwała na przesłuchanie w charakterze podejrzanego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Wezwanie na przesłuchanie mieli złożyć w urzędzie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa dotyczyć ma afery fakturowej.

Opublikowano w Inowrocław

Temat Pegasusa, czyli izraelskiego systemu pozwalającego sprawnie inwigilować wybraną osobę za pośrednictwem jej telefonu komórkowego, stworzonego na potrzeby walki z terroryzmem, to w Polsce jeden z wiodących. Wszytko za sprawą potwierdzenia, że Pegasus wykorzystany został do inwigilowania senatora Krzysztofa Brejzy, wybranego z okręgu inowrocławskiego, który w 2019 roku, gdy dochodziło do szpiegowania Pegasusem pracował w sztabie wyborczym PO.

Opublikowano w Inowrocław

Harold James pracownik Uniwersytetu w Princeton (USA) opublikował na indonezyjskim portalu Jakarta Globe artykuł ,,Poland's Succes”, w którym zachwala zmiany gospodarcze jakie przeszła Polska od momentu upadku komunizmu - Poland’s economic transformation since then has been a dramatic success, with continued growth – pisze.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu 2010 roku miała miejsce premiera gry Cyberpunk 2077, na którą czekali gracze z całego świata, o czym świadczy sprzedaż 8 mln egzemplarzy jeszcze w przedsprzedaży. Dla nas wywoływała ona podwójne emocje, bowiem Cyberpunka tworzy polskie studio CD Projekt RED, z którym związane są także osoby z naszego regionu. Pierwsze tygodnie dla Cyberpunka nie były dobre.

Opublikowano w Magazyn

To duży sukces, że w okresie pandemii nauka stacjonarna odbywała się bez przerw w 95-98 proc. szkół; dzisiaj ponad 4,5 mln dzieci i młodzieży wraca do szkół, apeluję do rodziców o obserwowanie dzieci, czy nie mają infekcji - mówił w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

23 kwietnia 2018 została zniszczona piesza kładka nad alejami Jana Pawła II, w ciągu ulicy Czeskiej. Okazało się, że zniszczenia dokonał wykonawca inwestycji realizowanej na zamówienie ZDMiKP, ale dopiero w kwietniu 2021 roku ZDMiKP wystąpił do sądu o egzekucję należności. Koszt naprawy kładki to 82,4 tys. zł, te pieniądze musieli zapłacić bydgoscy podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu