Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 styczeń 2022

Szacuje się, że ponad połowa ludności Europy będzie zakażona wariantem koronawirusa Omikron w sześć do ośmiu kolejnych tygodni - poinformował we wtorek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge.

 

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że jest szansa, iż jeszcze w styczniu pojedziemy Mostem Uniwersyteckim, który zamknięty dla ruchu został w lutym ubiegłego roku, z uwagi na zagrożenie katastrofą budowlaną. To dobry czas, aby podsumować koszty związane z naprawą, bo te niematerialne związane z wyłączeniem z ruchu ważnego mostu są raczej niepoliczalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza otrzymał od funkcjonariuszy CBA wezwanie z gdańskiej prokuratury, na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Sprawa dotyczy afery fakturowej w Inowrocławskim ratuszu z 2017 roku. Głos w tej sprawie zabrał były premier, uważany przez wielu za lidera opozycji, Donald Tusk.

Opublikowano w Inowrocław

W połowie ubiegłego roku pojawił się problem z porozrzucanymi śmieciami dość blisko panteonu Żołnierzy Wyklętych, co powodowało niesmak niektórych środowisk, niekiedy nawet dość dosadnie prezentowany. Po m.in. naszej interwencji ratusz nakazał posprzątanie terenu, ale problem odpadów na tym cmentarzu trzeba rozwiązać systemowo. Ratusz przed Nowym Rokiem zlecił opracowanie koncepcji i projektów budowlanych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podwyżki cen gazu i energii to jeden z powszechniejszych tematów rozmów Polaków w ostatnim czasie. Średnio opłaty za gaz dla przeciętnego odbiorcy wzrosną o ponad 50%, ale w przypadku spółdzielni mieszkaniowych w Sępólnie Krajeńskim może być to nawet ponad 200%.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W ubiegłym tygodniu bydgoscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Bydgoszczy 52-latka. Oprócz sporej ilości narkotyków natrafili także na kilka sztuk broni palnej z ostrą amunicją.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Długoterminowe rekomendacje dotyczące rynku energii elektrycznej w Polsce mogą być tylko jedne. Zakończmy ten karnawał konsumpcji i wejdźmy w inwestycje, przeprowadźmy transformację energetyczną, bo nic nas od niej nie ochroni – mówi Grzegorz Onimichowski, ekspert Instytutu Obywatelskiego. Jak ocenia, spośród wdrożonych przez rząd instrumentów, które mają ochronić odbiorców przed rosnącymi cenami energii i gazu, tylko część ma szansę się sprawdzić, reszta ma zaś charakter propagandowy. Kiedy natomiast instrumenty osłonowe przestaną obowiązywać i nastąpi powrót do bazowych stawek, Polska – która już wcześniej miała jedne z najwyższych cen hurtowych energii elektrycznej w całej UE – prawdopodobnie wróci na pozycję lidera pod tym względem.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec 2020 roku opublikowany został raport Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, w którym niezależni eksperci wskazali, że najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Nakielskiej na wysokości ulicy Wrocławskiej. W ubiegłym tygodniu temu przejściu przyjrzeli się policjanci z drona, a dokładniej zachowaniu kierowców i pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu