Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 styczeń 2022

Od kilku miesięcy wiemy, że prowadzone obecnie naprawy Wiaduktów Warszawskich, które łączą centrum Bydgoszczy z Fordonem są tymczasowe i w perspektywie kilku lat będzie trzeba zbudować nowe mosty. Wiązać będzie się to jednak z kosztami, które z punktu widzenia budżetu Bydgoszczy mogą być trudne do udźwignięcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsza polska lokomotywa wodorowa wyprodukowana przez bydgoską PESA, czy informatyczny patent Revdebug, opatentowany w Stanach Zjednoczonych, a stworzony przez bydgoskich programistów. To wynalazki o których pisaliśmy w ubiegłym roku, z których jako mieszkańcy regionu możemy być dumni. Patrząc jednak globalnie, to kujawsko-pomorskie polskim zagłębiem innowacyjności nie jest.

Opublikowano w Regionalne

Prawo i Sprawiedliwość powoli wdraża reformę partii, z tego też powodu od lutego pracę rozpocznie 16 sekretarzy wojewódzkich, których zadaniem będzie nadzorowanie struktur lokalnych i przygotowanie podziału kraju na nowe struktury okręgowe. W województwie kujawsko-pomorskim prezes Jarosław Kaczyński na tę funkcję powołał Annę Maćkowską.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zapowiedź postawienia zarzutów prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie to w naszym województwie temat numer jeden ostatnich dni. Wszystko powiązane jest z aferą fakturową, ale trzeba pamiętać, że główna podejrzana w tej sprawie Agnieszka Ch. Zanim przyszła pracować w inowrocławskim ratuszu, była dyrektorem Domu Kultury ,,Ziemowit” w Kruszwicy, gdzie zdaniem CBA również dochodziło do nieprawidłowości.

Opublikowano w Kruszwica

Stowarzyszenie Sanctus Paulus to jedno z najhojniej wspieranych przez podległy wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu Narodowy Instytut Kultury organizacji – w ostatnich dwóch latach NIW przyznał ponad 800 tys. zł dotacji. O tej organizacji media w Polsce informowały nie raz, dotarliśmy do kolejnych wątpliwości, które budzi zakup 8 laptopów oraz przyjęcie przez NIW rozliczenia pomimo nieutworzenia 6 etatów, do czego stowarzyszenie wnioskując o dotację się zobowiązało.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 styczeń 2022 07:02

Policjanci zatrzymali ponad 800 praw jazdy

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podsumowała działalność grupy ,,SPEED” z drogówki, która skupiała się na łamaniu dozwolonej prędkości jazdy. To kilkadziesiąt tysięcy mandatów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i setki zatrzymanych praw jazdy. Grupa ,,SPEED” została powołana w połowie 2019 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu