Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 styczeń 2022

Śmiertelność spowodowana przez COVID-19 w Polsce jest jedna z najwyższych w Europie, a właściwie jesteśmy także w światowej czołówce. Jedną z przyczyn tego jest niski poziom wyszczepialności oraz powiązane z nim zjawisko lekceważenia zagrożenia jakie niesie pandemia. Zdaniem grupy polskich naukowców podwaliny pod takie nastawienie społeczne antyszczepionkowcy postawili w latach poprzedzających pandemię COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przedstawiło prognozę przebiegu epidemii na najbliższe tygodnie – wariant Omnikron może doprowadzić nawet do blisko 100 tys. zakażeń dziennie. Dla przypomnienia w II fali w szczycie mieliśmy niecałe 30 tys. zakażeń. Przy takiej skali zakażeń testowanie okaże się wielkim wyzwaniem, bowiem dla wykrycia tak dużej liczby zakażeń trzeba byłoby wykonywać około 0,5 mln testów dziennie.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu 28-letni Adam R. pod wpływem alkoholu wszedł na recepcję Komendy Miejskiej Policji w Inowrocławiu, po czym rozlał łatwopalną ciecz, którą następnie podpalił. Szybka interwencja strażaków sprawiła, że zakończyło się na zniszczeniach, które oszacowano na 13 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

Onet.pl ujawnia, że w niedzielę (9 stycznia) do internetu wyciekła baza danych posiadająca ponad 1,7 mln zapisów dotyczących wyposażenia polskiej armii – od majtek i śrubek, po broń przeciwpancerną, czołgi czy nawet myśliwce F-16. Te dane przedstawiają szczegółowo stan posiadania polskiej armii i jego braki, zdaniem ekspertów została ona skopiowana przez obce wywiady.

Opublikowano w Bydgoszcz

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprezentowała raport o bezpieczeństwie w 2020 roku. W tych danych nie zobaczymy jeszcze efektów zmiany statusu pieszych, którzy pierwszeństwo zyskali już przed wejściem na jezdnie, ale widać pewne pozytywne tendencję. Niestety słabo na tle kraju wypadamy pod względem ciężkości obrażeń i wspomnianego bezpieczeństwa pieszych.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoska firma Grydsen zajmuje się wdrażaniem innowacji w zakresie rehabilitacji seniorów. We współpracy z bydgoskimi uczelniami wyższymi realizowany był program GRADYS, którego celem było wykorzystanie do tego celu technologii VR – wirtualnej rzeczywistości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu