Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 styczeń 2022

Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy w rankingu ,,Perspektyw” zajęło 4 lokatę wśród techników z całej Polski. To wysokie wyróżnienie, ale w przypadku ,,Elektronika” nic nadzwyczajnego, bowiem nie ma roku, w którym ta szkoła nie znajdowała się w czołówce tego rankingu. W 2017 roku ,,Elektronik” wygrał ranking ,,Perspektyw”.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 15 styczeń 2022 17:21

Czy ptaki miewają kaca?

Jacek Karczewski w swojej najnowszej książce ,,Zobacz ptaka” stara się przybliżyć czytelnikowi ptasi świat. Próbuje pokazać,że z ptakami, które żyją obok nas wiążą się ciekawe historie, których do tej pory nie potrafiliśmy sobie wyobrazić. Autor liczy, że po tej lekturze zaczniemy bardziej podmiotowo patrzeć na ptaki, które napotykamy.

Opublikowano w Magazyn

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej (CS WOT) w Toruniu przeprowadziło rekordową liczbę kursów. W ramach zorganizowanych 92 edycji kursów Centrum przeszkoliło ponad 1600 żołnierzy WOT, co w stosunku do 2020 roku pozwoliło na ponad dwukrotne zwiększenie możliwości szkoleniowych CS WOT (Kurs przygotowujący WOT do wsparcia Straży Granicznej, Kurs Działań Niekonwencjonalnych w WOT).

Opublikowano w Regionalne

Wykuta w złocie w 1621 moneta wyprodukowana w mennicy bydgoskiej została w nocy zlicytowana w Nowym Jorku w Stacks & Bowers Galleries. ,,To wyjątkowa polska piękność” - tak opisano ją na stronie licytacji. Moneta ma nominał 80 dukatów.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 15 styczeń 2022 15:13

W oczekiwaniu na fale Omnikrona (raport)

Wczoraj przedstawiliśmy prognozy ICM Uniwersytetu Warszawskiego, z których wynika, że w lutym w skali kraju możemy się spodziewać od 70 tys., do prawie 100 tys. zakażeń dziennie, to oznaczałoby w skali naszego województwa kilka, albo nawet kilkanaście zakażeń dziennie. Piąta fala może być widoczna już w przyszłym tygodniu. Póki co mamy jednak tendencję spadkową.

Opublikowano w Magazyn

Związki gospodarcze polsko-francuskie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości były na pewno widoczne. W interesie strategicznym Francji była bowiem silna Polska, jako wschodnia przeciwwaga dla Niemiec, w których Francuzi upatrywali się głównego rywala. Okazuje się, kilka lat po powrocie Bydgoszczy do Polski, przy dzisiejszych alejach Adama Mickiewicza działał salon samochodowy francuskiego Citroëna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu