Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 styczeń 2022

Przed rokiem stacjonarna gastronomia była zamknięta z powodu lockdownu, teraz większych obostrzeń nie ma, ale branża gastronomiczna w centrum Bydgoszczy specjalnie nie ma się z czego cieszyć. Zainteresowanie gości jest stosunkowo niewielkie jak się spojrzy na lata przed COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Start reformy podatkowej nazwanej Polskim Ładem nie był najlepszy, część podatników wykazała, że na nim traci, również badania opinii publicznej pokazują, że Polacy są nieufni. Rząd zapowiada, że 90% Polaków na tym zyska, a stracą jedynie najwięcej zarabiający, a mniej zarabiający, którzy czują się poszkodowani będą mieli wszystko wyrównane.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 17 styczeń 2022 17:47

Prezydent Inowrocławia usłyszał zarzuty

Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków – taki zarzut usłyszał w poniedziałek w gdańskiej prokuraturze prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Zarzuty mają związek z tzw. aferą fakturową.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 17 styczeń 2022 17:39

Na Cmentarzu Starofarnym pojawił się monitoring

Można napisać – w końcu! Na Cmentarzu Starofarym, nazywanym przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy ,,Bydgoskimi Powązkami” pojawiły się kamery monitoringu wizyjnego. Starofarny jako najstarsza bydgoska nekropolia to ważny świadek naszych dziejów oraz element bydgoskiej polskiej tożsamości.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 styczeń 2022 16:55

Skutecki zdradził Brauna i Konfederację

W poniedziałek poseł Mariusz Kałużny z Chełmży przedstawił swojego nowego współpracownika, którym został były poseł Paweł Skutecki, który stał się także działaczem Solidarnej Polski. Formalnie Paweł Skutecki na stronie Sejmu RP widnieje jeszcze jako asystent posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Sam Skutecki w ostatnich wyborach parlamentarnych bez sukcesu kandydował z list wyborczych Konfederacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mogą stać się inwalidami oddechowymi. U części osób mamy do czynienia z nieodwracalnymi zmianami w płucach, które powodują trwałe ograniczenie rezerw oddechowych i niewydolność oddechową pacjenta – zaznaczył pulmonolog dr hab. n. med. Robert Kieszko.

Opublikowano w Magazyn

Z piątkowych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w pełni zaszczepione jest 62,6% bydgoszczan, przynajmniej jedną dawkę przyjęło zaś około 64% populacji. To wyniki znacznie poniżej średnią dla Polski, ale trzeba też powiedzieć, że poniżej średniej dla Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu