Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 styczeń 2022

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór podbydgoskiej firmy Kobylarnia jako wykonawcy odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia dla odcinka Stryszek – Emilianowo. Opóźni się także wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka na zachód od Bydgoszczy do Wyrzyska.

Opublikowano w Regionalne

Policjanci poszukują mężczyzny lub grupy mężczyzn, który podszywa się pod policjanta oraz prokuratora. Tylko w poniedziałek (17 stycznia) na komisariat Błonie zgłoszono oszustwa o wartości 78 tys. zł. To zazwyczaj oszczędności życia poszkodowanych seniorek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Senat RP w ubiegłym tygodniu do ustawy budżetowej na 2022 rok dopisał kwotę 40 mln zł z rezerwy ogólnej na rozpoczęcie przebudowy Wiaduktów Warszawskich. Wnioskował o to senator Andrzej Kobiak, który w rozmowie z nami wyjaśnia, że utrzymanie tego zapisu zobowiąże rząd do wsparcia Bydgoszczy przy rozwiązaniu problemu przed którym samorząd i tak wkrótce stanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek gdańska prokuratura postawiła Ryszardowi B. zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawia kilka szczegółów czego dotyczą zarzuty.

Opublikowano w Inowrocław

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Opublikowano w Regionalne

Nie milkną echa po dymisji Rady Medycznej przy premierze, której jedną z przyczyn było zachowanie na stanowisku małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która w wywiadzie nazwała szczepienia ,,eksperymentem medycznym”, za co później przepraszała, z czego się też wycofywała później. Skrucha miałą pozwolić zachować jej stanowisko. Solidarna Polska przyjmując w swoje szeregi byłego posła Pawła Skuteckiego przesuwa granice jeszcze dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 oddana została do użytku pod koniec 2020 roku. Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do węzła Bydgoszcz Zachód (Osowa Góra) to wspólny odcinek z drogą ekspresową S-10. Internauta wiosną 2021 roku zauważył, że kierowca jadący tym odcinkiem w pewnym momencie zauważa odblaski, które mogą sugerować potrzebę zmiany pasa na prawy, z uwagi na zwężenie ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu