Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 styczeń 2022
czwartek, 20 styczeń 2022 00:40

Wspomnijmy dzisiaj ojców polskiej Bydgoszczy

Dzisiaj odbędą się w Bydgoszczy główne obchody związane z 102 rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Walka o polską Bydgoszcz to była jednak tak naprawdę walka o Polskę, bowiem bez rdzenie piastowskich polskich ziem Kujaw i Wielkopolski Odrodzona Polska byłaby państwem słabym. O odzyskaniu niepodległości też tak naprawdę przesądziło dopiero zakończenie wojny polsko-bolszewickiej, w tym kluczowa Bitwa Warszawska z sierpnia 1920 roku, w której udział wzięli także bydgoszczanie oraz uczestnicy Powstania Wielkopolskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

Opublikowano w Sport

Wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dane mówią o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dlatego dla administracji publicznej wprowadzamy pracę zdalną - dodał.

Opublikowano w Regionalne

Styczeń 1920 roku to dla historii Bydgoszczy okres szczególny, wówczas bowiem po ponad 100 latach niemieckiej okupacji Bydgoszcz wróciła do Polski. Kluczowe wydarzenia rozpoczęły się dokładnie 102 lata temu, gdy wieczorem 19 stycznia niemiecki nadburmistrz Hugo Wolf przekazał klucze do miasta polskiemu prezydentowi Janowi Maciaszkowi. Oficjalne uroczystości przyłączeniowe odbyły się 22 stycznia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie ma tygodnia, w którym w kujawsko-pomorskim tygodniowo z powodu COVID-19 nie umiera około 150 osób, na przełomie roku było to nawet ponad 200. Prognozy związane z Omikronem zakładają znaczny wzrost zakażeń już w najbliższym czasie, co może doprowadzić do paraliżu służby zdrowia. Nie brakuje jednak osób, które ordynarnie ,,mają w poważaniu” zagrożenie pandemią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Postawienie prezydentowi Inowrocławia zarzutów prokuratorskich to temat ogólnopolski, wokół którego próbuje się wytworzyć emocje wśród odbiorców czy to przez narrację domagająca się ukarania rodziny Brejzów, czy drugą narrację nawołującą do stanięcia ,,murem za Brejzami”. Jest to możliwe, gdy większość odbiorców nie zna inowrocławskiej specyfiki, a prawda nie jest tutaj ani biała, ani czarna, są bowiem różne odcienie szarości.

Opublikowano w Inowrocław

Czy jako narzędzie walki z ekologią grupa posłów Koalicji Obywatelskiej domaga się wprowadzenia obowiązku aż dwóch przeglądów samochodów w roku dla pojazdów z przebiegiem ponad 160 km tys. (a takich na polskich drogach wiele)? Taka informacja krąży po sieci, weryfikujemy jej prawdziwość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu