Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 styczeń 2022

Przy ulicy Dworcowej 28 od wielu lat działał dwupoziomowy punkt handlowy – przez lata mieścił się w nim sklep komputerowy, sklep monopolowy, studio tatuażu, sklep z zabawkami dla dzieci, czy skup monet. Każdy kto od czasu do czasu przechadzał się Dworcową zapewne kojarzy to miejsce. Wkrótce budynek będzie zrównany z ziemią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Eurostat opublikował dane dotyczące zgonów w grudniu – w naszym województwie było to ponad 3,5 tys., czyli podobny wynik jak w grudniu 2020, gdy mieliśmy też ponad 3,5 tys. zgonów. Dla porównania w 2019 roku – czyli jeszcze przed pandemią, w grudniu zmarło 2,1 tys. osób. Możemy mówić zatem o około 1,4 tys. nadmiarowych zgonów!

Opublikowano w Regionalne

- Ufam, że kolejne pokolenia ocenia, że mimo niełatwego czasu pandemii, niestabilnej sytuacji gospodarczej, rosnącego poczucia społecznego niepokoju, zdaliśmy ten sprawdzian z historii – tak o współczesnych działaniach mówił na płycie Starego Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, w 102 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski, podkreślając tym samym, że wobec testamentu tych, którzy brali udział w wydarzeniach z 1920 roku mamy powinności.

Opublikowano w Bydgoszcz

102 lata temu na płycie Starego Rynku pojawiły się po 148 latach wojska polskie, kilka godzin wcześniej Bydgoszcz opuścili Niemcy, którzy przez ponad wiek byli okupantami. Wydarzenia rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Świętej, która w Katedrze Bydgoskiej celebrował bp. Krzysztof Włodarczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działający na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej punkt szczepień rozszerzy swoją działalność, z inicjatywy prezydenta Ryszarda Brejzy będą realizowane również szczepienia wyjazdowo w domach mieszkańców, którzy mają problemy z samodzielnym dotarciem na szczepienie. Celem inicjatywy jest większa wyszczepialność społeczeństwa.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegłym tygodniu Onet.pl poinformował o gigantycznym wycieku danych dotyczących wyposażenia polskiej armii do internetu. Wstępne podejrzenia wykazały, że do wycieki doszło w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Wyciek obejmuje ponad 1,7 mln rekordów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu