Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 styczeń 2022

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła nowe stawki za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz zdecydowała poszerzeniu jej granic. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 lutego, natomiast poszerzenie granic strefy jest w pewnym sensie inwestycją, której terminu zakończenia na dzisiaj nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Port Lotniczy Bydgoszcz jak dotąd ekonomicznie przynosi straty (owszem przynosi korzyści w innych obszarach, np. pozwala organizować międzynarodowe wydarzenia), bilans finansowy dodatkowo pogorszyła światowa pandemia, która uderzyła w całą branżę lotniczą. Znacznie finanse lotniska może poprawić utworzenie wielkiej ,,farmy fotowoltaicznej”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piąta fala pandemii stała się faktem. Nie ma już wątpliwości, że służba zdrowia będzie narażona na nienotowaną dotąd presję. Dlatego musimy chronić sam system ochrony zdrowia; zwielokrotnimy możliwości systemu testowania - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 21 styczeń 2022 15:19

Ruszyły prace na ul. Armii Krajowej

Na osiedlu Nowym ruszyła kolejna inwestycja. Firma wkroczyła na ul. Armii Krajowej. Wykonawca rozpoczął prace od zdemontowania starego chodnika po stronie bloków 1-3 oraz 5. W tym miejscu chodnik zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej. Przygotowany został kanał technologiczny oraz zasilający oświetlenie przejść na odcinku zdemontowanego chodnika. Ruszyły również roboty ziemne na odcinku od skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej do budynku nr 5.

Opublikowano w Inowrocław

Od pewnego czasu władze Politechniki Bydgoskiej przygotowują się do budowy Akademickiego Centrum Sportu, byłoby to uzupełnienie rozbudowy fordońskiego kampusu uczelni (przy wsparciu finansowym rządu i województwa). Prace budowlane związane z centrum sportowym mają ruszyć w lutym, w czwartek 20 stycznia prezydent Rafał Bruski oficjalnie przekazał uczelni w formie darowizny działkę, na której obiekty te powstaną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skrócony okres przebywania na kwarantannie chcemy wprowadzić od poniedziałku – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Kwarantanna ma być skrócona do siedmiu dni.

Opublikowano w Regionalne

Polska energetyka oparta jest na węglu, który uznawany jest za bardzo nieekologiczne paliwo. Unia Europejska w swojej polityce chce natomiast znacząco ograniczać emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Pod tym względem paliwo gazowe jest znacznie lepsze dla środowiska od węgla.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu