Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 styczeń 2022

Dla arcybiskupa Jana Lengi Franciszek nie jest papieżem tylko heretykiem, wzywa on do tworzenia podziemnego kościoła, który miałby wypowiedzieć posłuszeństwo Watykanowi. Arcybiskup w swojej krucjacie przeciwko Watykanowi nie znalazł specjalnie sprzymierzeńców wśród innych duchownych, za to dzięki internetowi zdobył swój ,,fan klub” wśród świeckich. Za kilka dni w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy partia Korona Grzegorza Brauna organizuje promocję jego książki sugerującej, że papież Franciszek jest marionetką masonów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego, leczących pacjentów covidowych, zostanie zrealizowanych 27 inwestycji związanych z zaopatrzeniem w tlen. Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć to 12,6 mln zł - poinformował we wtorek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Regionalne

Na początku stycznia z telefonu Doroty Brejzy zadzwoniono do Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu z informacją o rzekomym podłożeniu bomby. Był to fałszywy alarm, zdaniem właścicielki telefonu, jej urządzenie było wielokrotnie przejmowane i miało służyć np. wysyłaniu gróźb do różnych instytucji. Sprawę wyjaśnić ma warszawska prokuratura.

Opublikowano w Inowrocław

Jutrzejsza (styczniowa) sesja Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się w trybie zdalnym, będzie to pierwsza zdalna sesja od maja. Decyzję o przejściu na tryb zdalny podjęła w poniedziałek przewodnicząca Monika Matowska. Związana jest ona z rozpoczynającą się V falą pandemii i pojawieniem się znacznie szybciej rozprzestrzeniającego się wariantu Omnikron.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek podpisano uroczyście umowę pomiędzy Akademią Muzyczną w Bydgoszczy a firmą Unibep, na budowę nowej siedziby tej uczelni, która może się poszczycić wieloma absolwentami wyróżnianymi na międzynarodowych konkursach. Gościem uroczystości był wicepremier, a zarazem minister kultury Piotr Gliński. Pracę budowlane mają ruszyć w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu w województwie kujawsko-pomorskim mieliśmy 1,4 tys. nadmiarowych zgonów, przez cały 2021 rok było to 6 tys., czyli populacja większa od liczby mieszkańców Więcborka. Polska przoduje w śmiertelności COVID-19, wynika to m.in. z dość liberalnej polityki dotyczącej zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii. Właściwie każdy pomysł ograniczania rozwoju epidemii, czyli w praktyce ratowania życia, spotyka się z agresywną reakcją środowisk kwestionujących zagrożenie. Są jednak osoby publiczne, które potrafią podejmować odważne decyzję.

Opublikowano w Regionalne

Sieć sklepów spożywczych Stokrotka wynajęła 2 835 mkw. powierzchni magazynowej oraz 125 mkw. powierzchni biurowej na terenie 7R Park Bydgoszcz I. Sieć sklepów Stokrotka reprezentowana była przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield – w prowadzeniu transakcji uczestniczyli Kamil Żach oraz Paulina Machałowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu