Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 styczeń 2022

W niedzielę WOŚP zagra po raz 30; tegoroczne hasło i cel to: "Przejrzyj na oczy". W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje zakup sprzętu pozwalającego szybko wychwytywać i korygować wady wzroku wśród dzieci. Wczoraj (środa) natomiast Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła symbolicznie uczcić dzieło WOŚP, nazywając nazwą tej inicjatywy dwa wiadukty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 15 na zdalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski poinformował, że uzyskano wszelkie formalne zgody na ponowne otwarcie Mostu Uniwersyteckiego. Drogowcy oddawanie obiektu do użytkowania kierowców mają rozpocząć już dzisiaj (środa), najpóźniej nastąpi to jutro, zatem kwestia ponownego otwarcia mostu to kwestia godzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu pojawiła się w mediach branżowych informacja o tym, że na Śląsku Tauron zbuduje największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Porównywalna, albo i nawet większa instalacja powstać ma w Sosnówcu pod Janikowem. Ta inwestycja nie ma już jednak tak głośnego ,,pijaru”.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni ,,odtajnione” zostały odtajnione wyniki badań, które wskazują, że na kolejnym obszarze mamy do czynienia z ogromnym skażeniem, spowodowanym przez dawne zakłady chemiczne Zachem. Koszty rekultywacji całego obszaru w Łęgnowie szacuje się wstępnie w miliardach złotych. W Ministerstwie Środowiska zrodziła się koncepcja specustawy, która miałaby rozpocząć oczyszczenie tego terenu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

W grudniu mieliśmy w kujawsko-pomorskim 1,4 tys. nadmiarowych zgonów, w skali 2021 roku 6 tys., czyli więcej niż wynosi populacja Więcborka. Z jednej strony słyszymy apele, chociażby wojewody o noszenie maseczek i przestrzeganie reguł, z drugiej strony panuje powszechne przekonanie, że to wszystko to martwe prawo, na co wpływ ma też bierność lokalnego sanepidu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu