Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 styczeń 2022
czwartek, 27 styczeń 2022 19:24

Rekordowa wymiana handlowa polsko-chińska

– Azja staje się motorem wzrostu gospodarczego w XXI wieku – mówi Andrzej Juchniewicz, szef biura zagranicznego PAIH w Szanghaju. Jak podkreśla, zwłaszcza Chiny – które już w tej chwili są dla Polski głównym partnerem handlowym w tamtejszym regionie – stwarzają ogromny potencjał rozwoju polskim firmom. Ekspansja wiąże się jednak z szeregiem barier, niuansów i formalności, przez co nie jest tak łatwa jak prowadzenie działalności w obrębie UE.

Opublikowano w Magazyn

Rozporządzenie w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę, wchodzi w czwartek w życie. Regulacja umożliwia m.in. testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w punktach aptecznych.

 

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj (środa) Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel do premiera, w którym krytycznie ocenia zasady II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W dyskusji część radnych opozycji wprost twierdziła, że Bydgoszcz powinna się dzielić z małymi gminami.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 styczeń 2022 14:28

W kujawsko-pomorskim mamy rekord zakażeń

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 2498 zakażeń COVID-19. To najwyższa liczba od początku pandemii. W skali kraju również mamy rekord na poziomie blisko 58 tys. zakażeń.

Opublikowano w Regionalne

Celem Generalnego Pomiaru Ruchu prowadzonego co pięć lat jest oszacowanie średniego natężenia na konkretnych drogach krajowych i wojewódzkich, co pozwala z jednej strony wykazać skutki oddawania nowej infrastruktury, ale też planować działania przyszłościowe. W przypadku Bydgoszczy – jeżeli chodzi o dawne drogi krajowe nr 5 i 25 – mamy dziurę. Musimy poczekać 4 lata na kolejny pomiar.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 styczeń 2022 13:03

Ślubowanie radnego czasów pandemii

Od środy Bydgoszcz ma nowego radnego – uroczyste ślubowanie, będące wymogiem objęcia mandatu złożył Wojciech Bartoszek. Na co dzień Bartoszek kieruje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, do Rady Miasta kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Powiatu Sierpeckiego oraz Rada Gminy Mochowo z województwa mazowieckiego przyjęły apele, aby uruchomić połączenie kolejowe pomiędzy Sierpcem, Toruniem i Bydgoszczą. Są to ciekawe inicjatywy, bowiem pokazują, że Bydgoszcz jako miasto wojewódzkie oddziałuje nawet na północne Mazowsze. Od stycznia Sierpc zyska trzy połączenia kolejowe z kujawsko-pomorskim, dokładnie z Toruniem.

Opublikowano w Regionalne

Stacja Bydgoszcz Zachód leży pomiędzy Bydgoszczą Główną i Osową Górą, jest to stacja wykorzystywana przez pociągi osobowe łączące Bydgoszcz z Nakłem i Piłą. PKP SA chce wyremontować tę stację, opracowano robiące wrażenie wizualizację, ale póki co nie udało się ruszyć z pracami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu