Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 28 styczeń 2022

Ponad 3 lata torowisko pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią jest wyłączone z eksploatacji. Torowisko wyłączone zostało po tym, gdy inwestycje prowadzone na sąsiedniej nieruchomości doprowadziły do uszkodzenia budynków poprzez zachwianie strukturą geologiczną terenu. Torowisko miało być odbudowane w ramach rozbudowy ulicy Kujawskiej – Kujawska już prawie gotowa, a Toruńskiej wciąż prace nie ruszyły.

Opublikowano w Bydgoszcz

CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekaże 200 tys. najwyższej jakości maseczek ochronnych na potrzeby organizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa po raz kolejny włącza się w organizację wydarzenia po to, by zapewnić bezpieczeństwo organizatorom i wolontariuszom tej wyjątkowej akcji charytatywnej. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, zostały wyprodukowane w zakładzie CIECH w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Finał odbędzie się w niedzielę 30 stycznia.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 28 styczeń 2022 16:56

Kruszwica rozpoczyna obchody 600-lecia

Nazywana Legendarną Stolicą Polski, znana z legend o Popielu, którego zjadły myszy. W czerwcu przypadnie 600-lecie nadania Kruszwicy praw miejskich na prawie magdeburskim w Żninie. Gościem tych obchodów ma być premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Kruszwica

Pracujemy nad dalszym skróceniem kwarantanny – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 28 styczeń 2022 12:20

Akt wandalizmu przed siedzibą bydgoskiego PiS

W środę wieczorem w na profilu Strajku Kobiet pojawiło się zdjęcie tablicy przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oblanej czerwoną cieczą, która zabrudziła również elewację budynku. Wszystko wskazuje na to, że był to polityczny happening, ale z uwagi na jego formę, pracownicy biur poselskich zgłosili sprawę na policję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ciężko jest pojąć wypowiedzi radnych, którzy troszczą się bardziej o interes mieszkańców mniejszych gmin, niż o interes bydgoszczan, który reprezentują, z których podatków otrzymują diety. Niestety w środę krzykliwa grupa radnych doprowadziła do bezprecedensowej sytuacji pokazując, że można. Jednocześnie pokazali, że nie dorośli do zasiadania w Radzie Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Budowa wielopoziomowego – 6 kondygnacji – rozpoczęła się jesienią 2020 roku i miała potrwać około roku. Wizualnie obiekt sprawia wrażenie bliskiego ukończeniu, ale wciąż nie ma planów otwarcia go. Jak się dowiadujemy – najprawdopodobniej prace budowlane zakończą się do końca kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu