Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 styczeń 2022

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Dzisiaj na ulicach Bydgoszczy spotkamy wielu wolontariuszy, po rocznej przerwie powróci też bydgoski koncert, który odbędzie się na HSW Łucznizka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę na płycie Starego Rynku odbyło się zgromadzenie zorganizowane przez środowiska antyszczepionkowe. Do zjechania się do Bydgoszczy namawiał na swoim patostreamie Wojciech O., przeciwko któremu toczy się sprawa o szerzenie antysemityzmu podczas Święta Niepodległości w Kaliszu. W przemówieniach oprócz kwestionowania istnienia pandemii COVID-19 oraz bagatelizowania śmiertelności tego wirusa, pojawiły się też groźby śmierci. Wojciech O. wraz z drugim obwinionym Marcinem O. pojawili się też w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Propozycja rewizji sieci TEN-T napawa mnie pewnym rozczarowaniem – mówił na poniedziałkowym hybrydowym posiedzeniu Komisji Transportu i Turystyki europoseł Kosma Złotowski - Dlatego, że nie uwzględnia Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej. Do tej sprawy krótko odniosła się unijna komisarz ds. transportu , rumuńska polityk Adina Valean.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 2498 nowych zakażeń, co jest najwyższym wynikiem w trakcie trwania całej pandemii. Ostatni tydzień to blisko 12 tys. zakażeń w naszym województwie, czyli o ponad 90% więcej niż analogicznie tydzień wcześniej.

Opublikowano w Magazyn

Przybywa polskich firm, które planują przeniesienie działalności do Estonii. To kraj, który ze względu na przejrzysty system podatkowy czy niskie koszty prowadzenia działalności coraz częściej staje się pierwszym wyborem. Często decyduje o tym także potencjał tego rynku jako bramy do Skandynawii. Inna zaleta to łatwość założenia firmy w Estonii. Najprostszą metodą na przeniesienie działalności jest uzyskanie e-rezydencji. Z tego rozwiązania chętnie korzystają również Polacy, którzy założyli w Estonii już 450 firm.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek posłowie zdecydowali o odrzucenie wszystkich poprawek Senatu do ustawy budżetowej na 2022 rok. Odrzucona została również poprawka Senatu RP zakładająca wsparcie finansowe dla przebudowy Wiaduktów Warszawskich, w tym Węzła Wschodniego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu